První nákup pro miminko
   0 Comments
První nákup pro miminko

Radostná událost a napjaté očekávání prvního miminka ve vaší rodině. Na pořízení první výbavy se těší každá maminka. Co je třeba vědět o nákupu prvního oblečení pro vaše miminko? Seznamte se s praktickými radami.

Jak na výběr oblečení

V prvních týdnech, kdy dítě samo nedrží hlavičku, se vám budou špatně oblékat kousky, které nejsou propínací. Proto volte praktické propínací overaly, nebo košilky s dlouhým rukávem, přes které zapnete dupačky. Na týden budete potřebovat asi deset overalů nebo stejný počet košilek doplněných o dupačky. Velikost je udávaná jako délka miminka v centimetrech. Tedy např. číslo 58 je určeno pro miminko, které má 58 centimetrů. Stejný typ oblečení můžete použít i na noc, netřeba miminko převlékat do jiného úboru během noci. Na procházky venku se vybavte podle ročního období. Tedy dva bavlněné kabátky nebo svetříky, tenké čepičky v letním období a v zimním období kombinézuzimní čepici a fusak do kočárku. Určitě oceníte i dva až tři páry ponožek. Velmi dobrým tipem je, převlékat ponožky přes dupačky, nebo overal. Dítě, které kope nožičkama, si je nevyvlékne z nohavic. Miminku se nejlépe spí v zavinovačce, kde cítí úplné objetí. Pořiďte si alespoň tři kusy zavinovaček.

Kolik kusů je třeba:

  • 10 overalů nebo 10 košilek a dupaček,
  • 2 svetry nebo mikiny,
  • 4 čepičky, 3 ponožky,
  • asi 20 kusů bavlněných plen,
  • v zimě kombinézu a fusak do kočárku.

Pár tipů pro první nákupy

Zpočátku miminko nebude jevit zájem o žádnou z hraček, postačí vám třeba jen chrastítko a kolotoč nad postýlku. Neuděláte chybu, když zakoupíte i první dudlík a kapičky pro dítě patří na malou plastovou lžičku ne kovovou. Bude třeba i 2 kusy dětských dek. Kočárek můžete vybrat i jako dvojkombinaci nebo trojkombinaci, kde je součástí i autosedačka. Podle ročního období je nutné autosedačku dovybavit fusakem. 

Vaše děťátko rychle poroste, a proto není nutné nakoupit mnoho kusů oblečení v nejmenších velikostech. Vybírejte však takové kusy, které jsou z příjemných a přírodních materiálů a umožňují praní alespoň na šedesát stupňů.

Sdílejte článek

Přidat komentář

* Jméno
* E-mail: nebude publikován
   www (Site url withhttp://)
* Váš komentář
Opište kód