Vybavení do kočárku
   0 Comments
Vybavení do kočárku

VYBAVENÍ KOČÁRKU


Jak vybavit kočárek? Tuto otázku si pokládá spoustu maminek. Zde je několik tipů a rad, jak co nejlépe vybavit Váš vysněný kočárek.


Než vůbec začnete vybírat vybavení, je důležité se zamyslet především nad tím, kdy miminko čekáte a jestli se Vám narodí holčička nebo chlapeček a zohlednit to ve výběru doplňků ke kočárku. Ne ke každému kočárku se hodí vše, a proto
se řiďte také tvarem a barvou kočárku. Nyní se už ale přesuneme k samotnému vybavování kočárku.

VYBAVENÍ DO CHLADNĚJŠÍHO POČASÍ


Pokud čekáte miminko v zimním období, určitě nezapomeňte na teplý fusak.
Díky termoregulačním vlastnostem jeho materiálu se bude hodit od října do dubna, aniž by se miminko přehřívalo nebo mu byla zima. Určitě se Vám bude také hodit deka, kterou budete potřebovat nejen v kočárku, ale i doma, proto si jich pořiďte raději víc. Nezapomeňte vybrat materiál, který zahřeje, ale miminko se v něm nebude potit. Při výběru zimních doplňků ke kočáru
nezapomeňte na sebe. Hřejivé rukávníky Vám mohou zpříjemnit si procházku a hlavně jsou velmi praktické. Jednoduše je  připnete na rukojeť kočárku a budete v teple.

VYBAVENÍ DO TEPLÉHO POČASÍ


Pokud ovšem čekáte přírůstek v teplejším období, bude se Vám více hodit letní zavinovačka, která miminko ochrání a nebude mu zima. Berte na ohled hlavně to, že malé miminko ještě nemá vyvinutou termoregulaci a i když je horko, musí mít na sobě  alespoň jednu vrstvu a to i v kočárku. Proti agresivním slunečním paprskům Vám spolehlivě pomůže i UV clona či slunečník na kočárek který chrání dítě před horkem a dopřeje mu klidný a ničím nerušený spánek. Je dostatečně dlouhá na to, aby dítě zakryla celé a to platí i pro větší děti. Pokud doma zapomenete clonu, postačí Vám i látková plena. Tu oceníte hlavně v horkých obdobích, kdy by bylo miminku horko v zavinovačce. Další věc, na kterou nesmíte zapomenout je jednoznačně síť na kočárek. Jednoduše jí upevníte na kočárek pomocí elastické gumy a miminko tak ochráníte proti otravnému hmyzu, který by mohl miminku ublížit. Neopomeňte ani  pláštěnku na kočár i na sebe, která Vám přijde vhod, až Vás zastihne déšť, protože je nepraktické držet v ruce deštník a zároveň jet s kočárem.


Abyste miminku zútulnili kočárek, nebojte se na střechu kočárku připnout nějakou hračku, kterou se miminko zabaví a zároveň mu to může pomoci k lepšímu usínání.

Sdílejte článek

Přidat komentář

* Jméno
* E-mail: nebude publikován
   www (Site url withhttp://)
* Váš komentář
Opište kód