ZAŘIZOVÁNÍ DĚTSKÉHO POKOJÍČKU
   0 Comments
ZAŘIZOVÁNÍ DĚTSKÉHO POKOJÍČKU

ZAŘIZOVÁNÍ DĚTSKÉHO POKOJÍČKU

Očekáváte nového člena rodiny? Pak je tento článek právě pro Vás! Máme zde hned několik tipů, jak zařídit pokojíček stylově, pohodlně a hlavně prakticky.Než začnete pokojíček vybavovat, je důležité si rozmyslet, do jakých barev chcete ladit vybavení. Určitě nic nezkazíte tím, když zvolíte neutrální barvy jako je šedá, bílá, světle hnědá nebo žlutá. Tyto barvy jsou nadčasové, univerzální a hlavně velmi praktické. Pokud ale plánujete ladit vybavení do barev podle pohlaví miminka, určitě tím nic nezkazíte, ale nějaké neutrální odstíny vám zajisté nesmí chybět.


Věc, kterou budete nejspíš kupovat jako první, je postýlka. U té je vhodné zaměřit se hlavně na to, jestli chcete kupovat postýlku, kterou budete obměňovat podle věku dítěte nebo jestli chcete mít postýlku větší, tím pádem i na delší dobu. Praktičtější je především koupit postýlku, která má nastavitelnou výšku roštu a vyjímatelné příčky, či celé bočnice. Díky tomu budete moci používat postýlku déle. Praktická je také postýlka s kolečky, které Vám usnadní manipulaci s miminkem. Nezapomeňte také na správnou matraci. Ta je velmi důležitá pro správný vývoj těla dítěte, přeci jenom zde jako miminko stráví hodně času.

Další potřebnou věcí je rozhodně přebalovací pult. Máte dvě možnosti: buď zakoupit komodu se zásuvkami a vestavěnou přebalovací podložkou nebo zvolit univerzální komodu, na kterou umístíte přebalovací podložku, kterou můžete kdykoliv pohodlně sundat. Při volbě komody nezapomeňte také na místo, kam budete ukládat plenky, krémy a další potřeby nutné pro miminko. Součástí některých komod bývají i police. Ty se vám určitě budou také hodit třeba na první společné fotky nebo na obrázky.

Výběr hraček je kapitola sama o sobě. Buď můžete vybrat hračky, které jsou spíše v neutrálních odstínech, dobře ladí k veškerému vybavení, ale miminko si s nimi nejspíše tolik nevyhraje, protože v raném věku nemá ještě tak dobrý zrak a tyto barvy ho tolik nezaujmou nebo můžete zvolit pestrobarevné hračky s různými motivy, jako například chrastítka, hrazdičky nebo hračky vydávající různé zvuky.

Prostor pro hračky je též velmi důležitý. Nejlepším způsobem, jak mít hračky uklizené na jednom místě jsou jednoznačně úložné boxy, jež lze sehnat v různých barvách, vzorech a s různými motivy. Mohou také posloužit jako vkusný praktický doplněk ve Vašem dokonalém pokojíčku.Sdílejte článek

Přidat komentář

* Jméno
* E-mail: nebude publikován
   www (Site url withhttp://)
* Váš komentář
Opište kód